novoročné predsavzatia na rok 2023

DOSAHOVANIE CIEĽOV – ČASŤ 2/3: PREČO SÚ PREDSAVZATIA BLBOSŤ A AKO TO ROBIŤ SPRÁVNE

Ako funguje dosahovanie cieľov

Možno ťa už prenasledujú: tie dobré novoročné predsavzatia. Každý rok sa vyťahujú! Ľudia ich vynášajú, vyhrabávajú zo zaprášených kútov, čistia a leštia na začiatku roka, aby ich mohli opäť nosiť ako trofej. A možno ich poznáš aj ty… tieto zámery, ktoré ti krúžia v hlave.

Vety ako napríklad: „Tento rok budem chodiť raz týždenne do posilňovne, dám výpoveď v práci, budem sa lepšie starať o svoju stravu alebo sa konečne rozídem s partnerom, ktorý ma už nerobí šťastnou. Ale obaja vieme, že väčšina týchto predsavzatí skončí už po niekoľkých týždňoch v šuflíku. Nemám pravdu?

Pretože len máloktoré predsavzatie sa podarí dotiahnuť do konca. Možno si aj ty spomenieš na predsavzatia, na ktoré si najneskôr vo februári zabudol. Pretože ak máme byť úprimní, len veľmi málo ľudí dokáže svoje dobré predsavzatia uskutočniť. Pravda alebo pravda?

Čo by sa však vo tvojom živote zmenilo, keby si svoje predsavzatia splnil? Ako by si sa cítil, keby si si v roku 2023 naozaj vytvoril svoje vysnívané telo? Aké by to bolo, keby si skutočne robil po čom túžiš, zarábal viac peňazí a plnil si svoje sny?

Ak je to presne tvoj plán, potom si tu správne! V prvej časti nášho trojdielneho seriálu „Dosahovanie cieľov“ ti vysvetľujem, čo môžeš urobiť, aby si dosiahol úspech pomocou správnej formulácie svojho ciela, ale ako si môžeš rok 2023 urobiť skutočne svojím rokom!

NOVOROČNÉ PREDSAVZATIA SÚ NEZMYSLY – ALE PREČO?

Nie je žiadnym tajomstvom, že predsavzatia vo väčšine prípadov nezostávajú dlho nažive. Ale položili ste si niekedy otázku, prečo je to tak?

Odpoveď je v skutočnosti veľmi jednoduchá: predsavzatia sú ako superšportové automobily bez paliva! Navonok síce vyzerajú veľmi pôsobivo, ale nemajú palivo, a preto sa nikdy nedostanú tam, kam majú.

Spomeň si na všetky predsavzatia, ktoré si si chcel dať. Neboli to všetko skvelé plány? Neboli všetky určené na to, aby z teba urobili lepšiu verziu seba samého? Atletickejšia, sebavedomejšia, milujúcejšia, prosperujúcejšia, silnejšia verzia osoby, ktorou už si? Nežiarilo každé z tvojich predsavzatí ako nádherné superšportové auto?

Väčšine ľudí však bohužiaľ chýba kľúčová zložka, ktorá by ich predsavzatia skutočne premenila na skutočnosť. A touto chýbajúcou zložkou je benzín, palivo, prvok, ktorý im dodáva potrebnú pohonnú silu. Pretože predsavzatia väčšiny ľudí sú len prázdnymi želaniami. Veci, ktoré by chceli dosiahnuť, ale pre ktoré nie sú ochotní dať všetko a prekonať svoju zotrvačnosť. Je to pravda alebo pravda?

Čo sa však musí stať, aby sa to pre teba tento rok zmenilo? Čo sa musí stať, aby si sa v roku 2023 dostal do predbiehacieho ľavého pruhu diaľnice svojho života? Čo sa musí stať, aby si sa po prvých mesiacoch mohol hrdo potľapkať po pleci a na konci roka sa pozrieť do zrkadla a vidieť presne takého človeka, akým si sa rozhodol byť?

AKO SA Z PREDSAVZATÍ STÁVAJÚ VÝSLEDKY

Predstav si, že univerzálny taxík zastaví priamo pred tvojimi dverami a ty nastúpiš. Hneď ako si sadneš, povieš taxikárovi: „Nechcem ísť na stanicu, nechcem ísť do kaviarne, nechcem ísť ani na letisko a určite nechcem ísť na kúpalisko.“

Pôjde taxikár tam, kam chceš? S istotou Určite nie! Väčšina ľudí presne vie, čo už vo svojom živote nechce: Nechcú…

…aby ich muž podvádzal,

…aby ich klamali,

…aby ich bolela ľavá noha…

…už žiadnu zle platenú prácu.

Je čas, aby ste vedeli nielen to, čo nechcete, ale aj to, čo chcete!

Dosahovanie cieľov a plniť si novoročné predsavzatia - dosiahnutie cieľa s plánom

#1 NEDÁVAJ SI PREDSAVZATIA, ALE VEĽMI JASNÉ CIELE!

Mysli na to, čo chceš dosiahnuť, a nie na to, čo nechceš! Pretože záleží len na tom, čo chceš! Premýšľaj o oblastiach svojho života, v ktorých chceš žiť NANNZ (neustále a nikdy nekončiace zlepšovanie). Kde sa chceš ďalej rozvíjať? V ktorých oblastiach života chceš v nadchádzajúcom roku získať nové skúsenosti?

 • Chceš si vyformovať postavu, stať sa zdatnejším a výkonnejším?
 • Chceš svoj vzťah posunúť na novú úroveň?
 • Je čas odísť zo vzťahu, ktorý ťa už nenapĺňa?
 • Potrebuješ konečne opustiť nudnú prácu a začať novú kapitolu svojho života?
 • Potrebuješ sa presťahovať alebo chceš vycestovať do novej krajiny?
 • Je čas venovať viac času sebe?
 • Alebo cítiš potrebu pracovať na sebe, na svojom vnútornom svete, sebadôvere, sebaúcte a sebaláske?

Nech je to čokoľvek… stanov si jasné ciele a zapíš si ich. Pretože len vtedy, keď máš v mysli jasný cieľ, môžeš svoje želania premeniť na skutočnosť!

Predstav si, že existuje spôsob, ako dosiahnuť všetky tvoje ciele! Ako by sa zmenil tvoj život? Ak chceš zistiť, aké to je byť v živote víťazom, tak tento event na ktorom budem aj ja s celým tímom je určený práve teba!

#2 NÁJDI PALIVO PRE SVOJE PREDSAVZATIA

Teraz, keď si taxikárovi presne povedal, kam chceš ísť, musí byť v nádrži dostatok paliva, aby si sa tam dostal.

Možno poznáš tie chvíle, keď si sa rozhodol ísť behať. Zapísal si si to do diára, všetko si si pripravil a potom prišiel čas. Športové oblečenie máš pred sebou, ale zrazu vidíš, že vonku prší, a v hlave sa ti začnú ozývať dva hlasy.

Ten, ktorý ti pripomína tvoje predsavzatia, a ten, ktorý ti hovorí, aká je vonku zima a nepríjemné počasie. Všetci sme majstri v rozprávaní vlastných príbehov. Môžeme vytiahnuť z rukáva tisíc výhovoriek, prečo nedokážeme dodržať svoje predsavzatia. Práve v týchto chvíľach nášmu taxíku dochádza palivo. Teraz je na tebe, či máš dosť síl bojovať so zotrvačnosťou, obliecť si bežecké oblečenie, vrhnúť sa do daždivého počasia a urobiť rozdiel, alebo necháš výhovorky vyhrať a vzdáš sa.

Ján Salma tvoj coach na osobnostný rozvoj, marketing, sieťový marketing a obchodovanie na finančných trhoch

A práve na tieto chvíle mám pre teba kúzelný trik:

Uvedom si, prečo chceš dosiahnuť svoje predsavzatia.

 • Aké je tvoje veľké „PREČO“?
 • Čo budeš cítiť, keď sa budeš hýbať vo svojom zdravom, vitálnom a energickom tele?
 • Aké to bude, keď svoje predsavzatia skutočne splníš?
 • Z akého dôvodu chodíš behať aj počas daždivých dní a nenechávaš sa tým znechutiť?
 • Čo je tvoje prečo, keď ťa premôže strach a ty premýšľaš, že stiahneš tú podanú výpoveď v práci späť?

Nájdi svoje PREČO… je to tvoje raketové palivo!

Už máš svoje prečo, ale potrebuješ pomôcť s definovaním tvojich nových cieľov? Potom si prečítaj môj článok 10 pravidiel správneho formulovania cieľov, ktorý ti s tým pomôže😊.

Takže POMEEEEE a zmeň si svôj ŽIVOT!

P.S. Aké sú tvoje ciele na rok 2023? Máš nejaké plány? Čo chceš zažiť? Čo chceš tento rok robiť inak? Povedz mi to v komentároch!

Odovzdal som ti hodnotné informácie ? Koľko hviezdičiek by si mi dal?

4.9/5 - (7 votes)

ZDIEĽAJ RAST, ZDIEĽAJ ŠŤASTIE! ????

POZNÁMKA: Ak chceš tento článok zdieľať so svojimi priateľmi, klikni na spodný panel na „Zdieľať na“.

Aj TY sa môžeš stať nositeľom šťastia v živote iných.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *