Portfólio – Ján Salma

Môj príbeh ako som začal zarábať na internete.

Narodil som sa 10.1.1984 v Bratislave. Už ako malé dieťa som bol dosť inteligentný, hlavne v oblasti matematiky a jazykov. Miloval som športy, z ktorých som aj zopár vyskúšal – najviac ma bavil hokej, kde som mal pozíciu brankára. Už od malička ma fascinovali bojové športy, ktorým som sa vlastne neustále venoval, začínal som s karate, potom dlhodobo taekwondo a keď som bol starší začal som sa venovať boxu,a fitness. Dokonca som si spravil dvojročný protiteroristický výcvik v ruskej systéme.

Keby som mal nejakými slovami opísať môj život tak by som mohol povedať, že môj život naozaj nebol ružový a zažil som strašne veľa prekážok. Častokrát som mal pocit, že sa vždy niečo stane a pokazí mi moje vízie a sny. Takto sa to ťahalo po celé roky.

Prvýkrát ako malý – miloval som vodné pólo, hral som v Bratislave a bol som skutočne nadaný ale, bohužiaľ, dostal som zápal spojoviek a musel som s tým skončiť. Ďalej som začal hrávať hokej ako brankár a už keď som sa naozaj dostával na vrchol, tak sa naši rozviedli a musel som opustiť Bratislavu. Dostal som sa do malého mestečka Želiezovce, kde sa dalo robiť všetko len nie taký šport, aký som mal rád.

Hľadanie samého seba na ceste k mojej otázke ako zárábať na internete

Vyštudoval som strednú školu v Tlmačoch ako strojný mechanik. Tento odbor som si zobral preto, lebo sa mi nepodarilo spraviť skúšky z matematiky pre odbor informatika, takže som skončil na tej istej škole ako strojný mechanik. Síce mi po 1. hodine informatiky učiteľ povedal, že som naozaj nadaný ITčkár a mohol by som od budúceho roka začať informatiku, ja som si však ako mladý chalan ani len nevedel predstaviť ešte dlhšie chodiť do školy, a tak som sa na tú ponuku vykašľal. Našťastie aj tak vo mne vrela informatika a napokon som si spravil ešte dvojročnú nadstavbu s maturitou v obore hospodárska informatika.

V roku 2004 som odišiel do Švajčiarska, kde som umýval riady v talianskej reštaurácii. Nakoľko mi dobre išla nemčina, naučil som sa perfektne aj po taliansky a dokonca rok na to mi už bola zverená zodpovednosť kuchára, na víkendy som mal sám na starosti kuchyňu. Bolo to vynikajúce obdobie, zažil som naozaj veľa krásnych vecí, spoznal som kopec brutálnych ľudí ale pracoval som od rána do rána. Bol som vkuse v práci.
Potom som sa rok venoval tuningu a predaju áut a v roku 2006 som si založil stavebnú firmu. Vďaka môjmu otcovi, ktorý mal v tomto odbore naozaj skúsenosti a ktorý ma celý život učil, som mal s touto firmou dosť veľký úspech a zarobil som nemalé peniaze. Bohužiaľ, bol som mladý chalan, ktorý si len užíval.

V júli 2007 som sa vrátil naspäť na Slovensko, kde som začal pracovať najprv ako technik pre HP a potom v roku 2009 ako informatik pre Compas Group. Mal som na starosti 68 pobočiek, medzi ktoré patrili Jaslovské Bohunice, Mochovce, VW Slovakia či PSA Peugeot v Trnave. V tejto dobe som sa začal učiť programovať – najprv makra v exceli, potom php, vb .net, c# a podobne.
Toto obdobie považujem za jedno z najšťastnejších období. Bol som na seba hrdý, mal som dobrú zárobkovú činnosť, firemné auto, internet, jedlo zadarmo a žil som si ako kráľ, aj keď sme mali strašne veľa práce. Bol som mladý chalan, ktorý mal čas cvičiť, všetko som mal zadarmo a na tú dobu som zarábal dosť veľa peňazí. Napriek tomu som sa nechal prehovoriť mojou bývalou priateľkou, že toto nie je všetko, že je pre mňa viac mať peniaze ako mať dobrú prácu – a to bola veľká chyba.

Učiť sa z chýb

Odišiel som zasa do Švajčiarska a založil som si ešte väčšiu stavebnú firmu. Ako som ale do Švajčiarska prišiel, všetko bolo úplne inak ako mi bolo sľúbené. Nemal som prácu a musel som si ju zháňať. Vďaka skúsenostiam som si ju našťastie zohnal a nadobudol som naozaj dobré zákazky, ktoré mi zarobili nemalé peniaze. Napriek tomu môj život išiel z kopca, bol som nešťastný, môj vzťah s priateľkou sa skončil.

Potom som si uvedomil, že toto nechcem. Bolo to stresujúce obdobie a síce som zarábal peniaze, cítil som neistotu, mal som veľkú zodpovednosť a to bol čistý chaos. Takže som si povedal, že sa zamestnám. Začal som pracovať na pracovné zmluvy, začal som sa starať o navýšenie kvalifikácie, dal som si uznať moje školy, spravil som si asi 16 certifikátov, najprv v odbore strojný mechanik, zvárač a odrazu nabehol môj plat naozaj do dosť vysokých čísel. Začal som si robiť aj certifikáty pre IT, založil som môj projekt website4you.sk a začal som vyvíjať weby. Medzi moje skvosti patrí aj cestovateľský blog dovolenkujlacno.sk, no vrátil sa mi pocit že síce mám teraz väčšiu istotu a nemám toľko stresu, no vnútorne som bol nespokojný.

Práca z domu (zarábanie na internete) – to pravé orechové pre mňa

Našťastie som vďaka mojej sestričke spoznal niečo nové, nejaký v tej dobe nový biznis, zarábanie cez internet, ktorý som uvidel prvýkrát v decembri a hneď som sa doň zamiloval. Išlo o nejaké obchodovanie na finančnom trhu, pohodlnú prácu z domu a vlastne ja ako IT nadšenec som sa to naučil veľmi rýchlo, dokonca za 3 týždne som mal prvé výsledky a odvtedy som stále v pluse a môžem na tom zarábať. Za 8 dní som si tak z domu vybudoval mesačný pasívny príjem $500, ktorý mám doteraz a ďalší dosť dobrý príjem z obchodovania. Vtedy som pochopil, že toto je niečo čo som naozaj hľadal, čo ma dokáže uživiť a vďaka čomu môžem robím to, čo ma baví. Popritom mám čas na svoje veci a koníčky ako fitko, cyklistika a programovanie.

Networking je krásny v tom, že si skutočne budujete vzťahy s ľuďmi. Je to niečo ako normálny marketing ale tvárou v tvár, človek s človekom. Zažijete aj čierne dni, kedy sa vám ľudia vysmievajú, ale zažijete aj krásne dni, kedy sú vám ľudia vďační, že ste ich priviedli do tohto biznisu. Toto je to, prečo to robím a toto je to, čo ma najviac napĺňa – nie len zarábať peniaze ale byť pri tom, ako dokážu zarábať aj iní, pomáhať im riešiť ich problémy, spoločne nájsť riešenia, byť ich koučom a nechať sa koučovať od tých lepších. Toto je to, čo som celý život hľadal.

Môžem tvrdiť, že patrím medzi výborných traderov a možno už aj moje meno v našej firme niečo znamená. Milujem, keď môžem iným pomáhať a plánujem si spraviť skúšky, aby som mohol byť na našej školiacej platforme oficiálne učiteľom. Tento biznis už nikdy neopustím a v živote sa chcem živiť už len takto.

Naučím ťa zarábať na internete!

Ak si si toto všetko prečítal a môj príbeh ťa zaujal, pokojne mi napíš a pozrieme sa na tvoju situáciu. Skúsime nájsť riešenia robené pre teba na mieru a spolu to dokážeme.

Ja ti nesľubujem, že zbohatneš len tak a nesľubujem ti, že to bude ľahké. Vôbec nie. Ale sľubujem ti, že keď to budeš brať vážne, tvoj život sa zmení k lepšiemu a zmení sa neuveriteľným spôsobom. Zaručujem ti, že keď budeš robiť veci tak ako máš – poctivo, legálne, nápomocne a budeš koučovateľný, príde deň, kedy mi aj ty zavoláš a poďakuješ sa mi za to, že som ťa priviedol do tohto biznisu.

Moje meno je Ján Salma a teším sa na spoluprácu s tebou.

4/5 - (11 votes)
zarábať na internete

  Kontaktný formulár


  Ochrana údajov

  Monir Islam BE CEO s Ján Salma na evente v bratislave

  Na ľavo vidíme Monira Islam CVO & zakladateľ našej spoločnosti BE. Na pravo vidíme Jána Salmu – itčkár, webdesigner, programátor, IT administrátor, ktorý presedlal a začal zarábať cez internet aj inak, ako kódovaním a it prácou.

  Fotka bola spravená na našom evente beunstoppable v Bratislave hotel Sheraton 24.10.2021

  Kolegovia v tíme