ako dosiahnuť ciele

DOSAHOVANIE CIEĽOV – ČASŤ 3/3: NAMIESTO REČÍ ROBIŤ! VZOREC NA SPLNENIE TVOJÍCH CIEĽOV

Ten čas už naozaj nastal! Nastal nový rok 2023, čaká na teba 365 dní plných príležitostí, jedinečných zážitkov, magických momentov a senzačných skúseností, aby si dosiahol svoje ciele a vytvoril si najlepších 12 mesiacov svojho doterajšieho života.

Už cítiš to chvenie v žalúdku, keď premýšľaš o svojich cieľoch na rok 2023? Čo budeš tento rok robiť inak? O čo silnejší, láskavejší, odhodlanejší, rozhodnejší a neochvejnejší budeš v živote a aký silný človek z teba bude o 12 mesiacov! Osoba, ktorá dosahuje svoje ciele.

Aj keď ti práve teraz netancujú v žalúdku motýle, mám pre teba senzačnú správu: na konci tohto článku budeš mať tak veľké očakávania, že nebudeš schopný v kľude sedieť. Dozvieš sa, ako môže každý šikovne dosiahnuť svoje ciele a urobiť každý deň v roku 2023 úspešným. Nemôžeš sa dočkať osláv všetkých svojich úspechov? Potom začnime.

Prečo sú ciele také dôležité

Bez ohľadu na to, či si si už urobil plány do budúcnosti, alebo pri pomyslení na formulovanie cieľov prevraciaš očami – jedno je úplne jasné: aby bol rok 2023 vo tvojom živote výnimočný, potrebuješ ciele! A to nehovorím o nejakom nejasnom zozname želaní, na ktorý sa po mesiaci zabudne. Hovorím o sveteľných majákoch, ktoré ti ukazujú cestu, umožňujú ti napredovať, ukazujú ti správny smer a znova a znova ti pripomínajú, kam chceš ísť.

Ciele sú neuveriteľne mocné, ale len málo ľudí vie, ako ich silu skutočne využiť. Možno to poznáš aj ty (alebo poznáš niekoho, kto pozná niekoho, kto to pozná).


Myslíš si, že máš ciele, keď si v hlave vytváraš vysnívané svety a predstavuješ si svoj ideálny život, ale v skutočnosti sa nikam nedostaneš. Stále šliapeš na plyn, ale po niekoľkých neúspešných pokusoch to vzdáš a svoj sen odsunieš nabok.

4 TIPY, AKO ÚSPEŠNE DOSIAHNUŤ SVOJE CIELE

#1 FORMULUJ JASNÉ CIELE

Čím jasnejšie máš svoj cieľ v mysli, tým ľahšie ho dosiahneš. Jasnosť tvojho cieľa určuje, či sa naháňaš za rozmarným snom, alebo máš skutočne jasnú víziu.

Predstav si, že za tebou niekto príde a povie: „Tento rok sa chcem cítiť lepšie ako vlani.“ Krátko nato k tebe príde niekto iný a pevným hlasom ti povie: „Tento rok si raz týždenne vyhradím dve hodiny pre seba. Už som si naplánoval veľa vecí, ktoré mi prinášajú radosť. Budem sa o svoje telo starať špeciálne – tak sa budem cítiť veľmi dobre.“

Kto podľa teba dosiahne svoje ciele? Pravdepodobne druhá osoba, že? Jasné cieleneuveriteľne silné. Preto je načase jasne a čo najpodrobnejšie spísať svoje ciele (najlepšie písomne). Uvidíš, že keď to urobíš, bude ťa baviť pracovať na svojom cieli a nakoniec ho aj dosiahneš!

#2 STANOV SI MERATEĽNÉ CIELE

Pomôžem ti úspešne dosiahnuť svoje ciele

Mnoho ľudí tento bod ignoruje. Väčšina ľudí si myslí, že…

  • viac peňazí“,
  • menej tuku na bokoch“ alebo…
  • lepšie partnerstvo“…

by bolo presne to, čo chcú. Ale to nestačí!

My ľudia milujeme úspech. Som si istý, že aj ty si šťastný, keď si uvedomíš, že si niečo dosiahol. Uvedomenie si, že si bol úspešný, ťa motivuje a povzbudzuje k pokračovaniu. Je to pravda alebo pravda?

Aby si však mohol oslavovať úspech, musíš vedieť, že si dosiahol cieľ, a najlepší spôsob, ako to urobiť, je jasne definovať, kedy presne si svoj cieľ dosiahol. Moment, keď sa postavíš na váhu a displaj ti ukáže tvoje želané číslo, je úspech, ktorý môžeš zažiť len vtedy, ak si si predtým stanovil to zobrazené číslo ako svoj cieľ.

Preto si vždy formuluj merateľné ciele, aby si sa motivoval a oslavoval svoje úspechy!

3 DOSAHUJ CIEĽ KROK ZA KROKOM

Poznáš tie chvíle, keď sa všetky veci, ktoré musíš urobiť, nahromadia pred tebou v obrovskej nepriehľadnej kope? Tie chvíle, keď nevieš, kde začať kvôli všetkým úlohám a odkladáš riešenie tejto hromady práce na poslednú chvíľu? Myslím, že tieto momenty pozná každý.

Ale keď si určíš priority a vyberieš si z tejto obrovskej hromady práce prvé sústo, o ktorom presne vieš, čo treba urobiť, ide to celkom dobre. Je to pravda alebo pravda?

Preto môj tretí tip pre teba je nastav si medzikroky. Premýšľaj o tom, ako môžeš svoj veľký cieľ rozdeliť na malé kroky a vždy sa orientuj na ďalší krok. Pomôže ti to udržať si motiváciu a lepší prehľad počas celého roka!

Predstav si, že existuje spôsob, ako dosiahnuť všetky tvoje ciele! Ako by sa zmenil tvoj život? Ak chceš zistiť, aké to je prežívať život ako víťaz, tento EVENT ktorý bude 25-26.3.23 v Osle, a na ktorom bude vyše 15 000 úspešných ľudí je pre TEBA! Cesta do Osla je max 200 EUR a ubytovanie môžeš mať s nami v od be prenajatom komplexe. Ak máš záujem zažiť túto mega energiu s nami, tak mi napíš na [email protected].

#4 CÍTIŤ RADOSŤ Z TOHO ČO ROBÍŠ

Ak chceš dosiahnuť svoje ciele, musíš v tom pokračovať. Presne to sa väčšine ľudí nedarí. Riešenie tejto výzvy je však celkom zrejmé. Horíš túžbou preto, čo ti prináša radosť. Je to pravda alebo pravda? Preto každý deň preciťuj a spomínaj na všetko, čo ti prináša radosť, keď pracuješ na svojich cieľoch.

Budú dni, keď to bude veľká výzva. V týchto dňoch sa väčšina ľudí vzdáva. A v týchto dňoch je na tebe, aby si to prekonal. Prekonaj to a jednoducho pokračuj. Správaj sa tak, akoby si sa bavil, a uvidíš, že sa ti tá zábava vráti! Vizualizuj si svoj cieľ a precíť ten pocit, aké to je, keď ho dosiahneš.

Tieto štyri tipy sú ultimatívnym vzorcom na dosiahnutie tvojich cieľov. Už sa neviem dočkať toho, že vydržíš pokračovať, prekonáš všetky výzvy, osláviš svoje úspechy a urobiš rok 2023 svojím rokom!

ako dosiahnuť ciele

Ale možno poznáš tie chvíle, keď nič nefunguje a tvoja motivácia je tak dobre ukrytá, že ju ani s veľkým úsilím nedokážeš znovu nájsť. Ak tieto momenty poznáš, určite by si si mal prečítať môj príbeh: Tu ti vysvetlím, čo mne pomohlo dostať sa z takýchto chvíľ.

A teraz začni! Čaká na teba rok 2023! Takže POĎPOĎPOĎ a ZMEŇ SI SVOJ ŽIVOT!

Ps.: Aké sú tvoje ciele na rok 2023? Podeľ sa o ne so mnou tu v komentároch! Veľmi sa teším na tvoje príspevky 🙂

Odovzdal som ti hodnotné informácie ? Koľko hviezdičiek by si mi  dal?

5/5 - (1 vote)

ZDIEĽAJ RAST, ZDIEĽAJ ŠŤASTIE! ????

POZNÁMKA: Ak chceš tento článok zdieľať so svojimi priateľmi, klikni na spodný panel na „Zdieľať na“.

Aj TY sa môžeš stať nositeľom šťastia v živote iných.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *